MORINGA OLEJODÁRNÁ


164218067

MORINGA OLEJODÁRNÁ

ZÁZRAČNÝ STROM

Rovněž známa jako „zázračný strom“, moringa olejodárná je spontánně a bujně rostoucí rostlina, kterou můžeme typicky nalézt v teplé a suché půdě s mimořádně výživnými vlastnostmi a nejrůznějšími druhy využití. Po tisíciletí byla používána k léčebným účelům v celém mezitropickém pásmu rozvojových zemí, kromě toho představovala nenahraditelný pilíř ve stravě těchto populací. V podstatě představuje nejvýživnější dostupnou potravinu v oblastech jako Malawi, Senegal a Indie.

“Podle ajurvédské medicíny mohou listy moringy olejodárné zabránit a vyléčit přes 300 nemocí.”

MISSION

Nadace Priapo chce realizovat a podporovat různé ekologické farmy zabývající se pěstováním, zpracováním a prodejem moringy. Produkce této mimořádné rostliny může pomoci populacím celého světa mít svou stravu pod ětší kontrolou. Vytvořením farem na pěstování moringy bude možné pomoci dětem a jejich rodinám žít z darů vlastní země.

CÍL

Vytvoření farem na pěstování moringy

PARTNEŘI

MÍSTA

Prášek z moringy se získává ze stromových listů a semínek, která jsou vysušena a poté namletá. Je velmi výživný, obsahuje 9 esenciálních aminokyselin, 46 různých antioxidantů, 27 vitamínů a velký počet minerálních solí. Obsahuje dvakrát větší počet proteinů, než se nachází v jogurtu, třikrát více draslíku, než obsahují banány, čtyřikrát více vitamínu A, než najdeme v mrkvích a čtyřikrát více vápníku, než obsahuje mléko. Závěrem, nabízí množství vitamínu C, které je sedmkrát vyšší než v pomerančích. Je bohatý také na vitamín E, K, B1 a D, olej získaný ze semínek je skvělým antibiotikem proti bakteriím, zatímco kořen účinně posiluje srdce.

VÝHODY MORINGA OLEJODÁRNÁ

• Pomáhá léčit klouby a zánětlivé bolesti, aniž by bylo nutné užívání analgetik.
• Podporuje normální krevní srážlivost a udržuje zdravé sliznice.
• Pomáhá stabilizovat hormonální hladinu a metabolismus.
• Nabízí hodnotnou pomoc proti cukrovce, vysokému tlaku a akné.
• Obsahuje velké množství vitamínů a minerálních solí, které slouží také jako přírodní hydratační a odvodňovací činidla.

9

Esenciálních aminokyselin

27

Vitamínů

46

Antioxidantů

64

Kalorií/100g

Moringa oleifera

Select Payment Method Loading...
Personal Info

Donation Total: €1